Podcast Stomatologiczny

WYSŁUCHAJ NAS

ZAPRASZAMY NA PODCAST


Jak wyleczyć zajady? Poznaj nasze sposoby!

Dziś porozmawiamy sobie o zajadach. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jakie są ich objawy... nieprzyjemne swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie w kącikach ust. Niby niewielka zmiana, a potrafi skutecznie uprzykrzyć spożywanie posiłków. Należy także uważać na nią podczas ziewania czy śpiewania, gdyż świeżo zagojona rana może ponownie pęknąć.

Zobacz

Jaki jest wpływ papierosów na zęby?

Dym papierosowy zawiera tytoń i kilka tysięcy innych związków chemicznych, w tym wiele o działaniu rakotwórczym. Nie jest zatem tajemnicą, że palenie papierosów wpływa negatywnie na nasze zdrowie - w tym zdrowie zębów i dziąseł. Stwarza nie tylko poważne problemy natury medycznej, ale także estetycznej, Palenie papierosów odbija się przecież także na wyglądzie naszego uśmiechu. Dziś opowiemy sobie, co dokładnie dzieje się w jamie ustnej osób palących i na co powinny one szczególnie uważać.

Zobacz

Dentofobia

Spocone dłonie, napięte mięśnie i przyspieszone bicie serca… tak objawia się strach przed dentystą, nazywany profesjonalnie dentofobią. Opublikowane w „Magazynie Stomatologicznym” badania obrazują nam to szczegółowo na liczbach - lęk tego rodzaju odczuwa 13 procent mężczyzn i ponad 14 procent kobiet. Statystyki ukazały się w 2011 roku, ale od tego czasu mam wrażenie, że niewiele się zmieniło. Również dzisiaj spotykamy wielu pacjentów, którym nie łatwo jest przekroczyć próg gabinetu stomatologicznego.

Zobacz

Paradontoza

Dziś powiemy sobie o zapaleniu przyzębia, a dokładnie o chorobie, która przoduje w statystykach stomatologicznych pod względem ilości zachorowań. Jest nią paradontoza, druga po próchnicy najczęstsza choroba jamy ustnej, z którą zgłaszają się do nas pacjenci. Pierwsze objawy paradontozy mają postać dość łagodną. Jednak jeśli leczenie nie zostanie podjęte, zaawansowany stan zapalenia przyzębia prowadzi do rozchwiania, a nawet utraty zębów.

Zobacz
DODATKOWE ATUTY NASZEGO GABINETUOUR DENTAL PRACTICE'S ADDITIONAL ADVANTAGESYDERLIGERE FORDELE AF VORES KLINIK
NASZYM PACJENTOM GWARANTUJEMYOUR PATIENTS ARE GUARANTEED THE FOLLOWINGVI GARANTERER VORES PATIENTER

ZAPRASZAMY

Call Now Button