Podcast Stomatologiczny

WYSŁUCHAJ NAS

ZAPRASZAMY NA PODCAST


Jak dbać o protezę zębową?

Często zdarza się, że Pacjenci posiadający protezę zębową nie wiedzą, jak należy o nią dbać, co prowadzi do różnych problemów. Niestety, wciąż popularne są takie metody, jak wkładanie protezy na noc do szklanki z wodą. Zdecydowanie Wam je odradzamy. :) Postaramy się dziś przekazać Wam najważniejsze informacje na temat dbania o protezę, czyli tzw. sztuczne zęby, by pomóc Wam zarówno w przedłużeniu jej żywotności, jak i w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej.

Zobacz

Afty w jamie ustnej – czym są i jak je leczyć?

Afty to bolesne, płytkie owrzodzenia na błonie śluzowej jamy ustnej. Występują na języku, podniebieniu, policzkach i wargach pod postacią małych, okrągłych lub owalnych zmian z białym lub szarym dnem oraz czerwoną obwódką. Kto choć raz je miał, wie, jak bardzo są bolesne. Utrudniają jedzenie, picie i mówienie, a czasami nawet oddychanie. Statystyki pokazują, że aż około 20% populacji regularnie boryka się z aftami w jamie ustnej. To znaczy, że doświadcza ich co 5 osoba!

Zobacz

Martwy ząb – leczyć czy wyrywać?

Martwica zęba, czy inaczej martwica miazgi, to nazwy mogące budzić grozę. Zapewniamy Was jednak, że dzięki nowoczesnym metodom leczenia w gabinecie stomatologicznym można zachować w jamie ustnej poprawnie funkcjonujące i niesprawiające zupełnie żadnych problemów martwe zęby.

Zobacz

Choroby dziąseł i przyzębia

Dobry stan dziąseł i przyzębia pełni kluczową rolę dla zachowania pełnego zdrowia jamy ustnej. Bardzo często w dążeniu do pięknego uśmiechu skupiamy się jedyne na zębach, zapominając o tym, że na ich stan mają wpływ wszystkie tkanki, które je otaczają. To one bowiem utrzymują ząb w zębodole i dostarczają mu niezbędnych składników odżywczych.

Zobacz
DODATKOWE ATUTY NASZEGO GABINETUOUR DENTAL PRACTICE'S ADDITIONAL ADVANTAGESYDERLIGERE FORDELE AF VORES KLINIK
NASZYM PACJENTOM GWARANTUJEMYOUR PATIENTS ARE GUARANTEED THE FOLLOWINGVI GARANTERER VORES PATIENTER

ZAPRASZAMY

Kontakt z nami:

Contact:

Adres:

Address:

  • ul. 5 Lipca 43/2, Szczecin
Call Now Button