Regularne wizyty u dentysty – dlaczego są tak ważne?

Wysłuchaj nas!

Podcast: Regularne wizyty u dentysty – dlaczego są tak ważne?


Zapraszamy do wysłuchania najnowszego podcastu DentystaSzczecin.eu. Poniżej znajdziecie również pełną transkrypcję.

Regularne wizyty u dentysty – dlaczego są tak ważne?

W dzisiejszych czasach każda osoba może systematycznie odwiedzać stomatologa. Dlaczego tak ważne są regularne wizyty u dentysty? Ponieważ stała kontrola nad zdrowiem zębów to liczne korzyści dla pacjenta. W ten sposób możemy dbać o estetykę uśmiechu, zapobiegać rozwojowi chorób zębów i dziąseł, a co za tym idzie – nie narażać zbytnio swojego zdrowia ani objętości portfela.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Te słowa to fragment przysięgi Hipokratesa. Było on nie tylko greckim lekarzem i “ojcem medycyny”, ale także prekursorem profilaktyki zdrowotnej. Zatem zasada “lepiej zapobiegać niż leczyć” znana była ludziom jeszcze przed naszą erą. Do dziś jednak nie zawsze o niej pamiętamy, a tym bardziej przestrzegamy.

Regularne wizyty u dentysty pozwalają uniknąć rozwoju chorób zębów i dziąseł oraz skomplikowanego leczenia. Weźmy na przykład próchnicę – w początkowym jej stadium pacjent może nie zauważyć objawów choroby. Jeśli uda się na wizytę kontrolną, dentysta szybko je rozpozna. W pierwszej fazie próchnicy wystarczy podjąć nieinwazyjne działania. Leczenie jest bezbolesne i nieskomplikowane.

Jeśli zaniedbamy profilaktykę, powstałe w jamie ustnej schorzenia mogą prowadzić do kolejnych chorób ogólnoustrojowych. Niewyleczone zęby są nie tylko mało estetyczne. Głównym zagrożeniem jest utrata zdrowia. Choroby zębów mają niekorzystny wpływ na takie organy, jak serce, nerki, czy stawy, a w przypadku kobiet w ciąży mogą zagrażać rozwojowi płodu.

Współczesna stomatologia jest nowoczesna i bezbolesna, trudno znaleźć wymówkę, dlaczego mielibyśmy unikać systematycznych wizyt u stomatologa.

Zadbaj o estetykę zębów

Nie raz powtarzamy, że uśmiech jest naszą najlepszą wizytówką. Warto zatem zadbać o to, jak się prezentujemy i pokazać się od jak najlepszej strony. Najnowsze osiągnięcia stomatologii umożliwiają nam skuteczne korygowanie wad zgryzu, uzupełnianie braków zębowych implantami, korygowanie wyglądu zębów przy użyciu licówek i bondingu, czy też zmianę ich koloru korzystając z zabiegu wybielania zębów.

Regularne wizyty u dentysty pozwalają kroku po kroku przeprowadzać zmiany w kierunku pięknego, harmonijnego i śnieżnobiałego uśmiechu. Dopełnieniem są systematyczne wizyty kontrolne, dzięki którym stomatolog może dbać o nieustannie doskonały uśmiech. Dzięki nim pacjent nie tracić uzyskanych efektów metamorfozy, ale utrzymuje je w idealnym stanie. Wykonywana podczas wizyt kontrolnych higienizacja zębów usuwa osad i kamień nazębny oraz powierzchniowe przebarwienia.

Poprawa estetyki uśmiechu wpływa nawet na wygląd twarzy pacjenta. Nie raz widzieliśmy, jak z każdą wizytą zmienia się jej wyraz. Dzięki uzupełnianiu brakujących zębów, czy też korekcji wady zgryzu, twarz staje się odmłodzona i wygląda pogodniej. Pacjent zyskuje nie tylko estetyczny uśmiech, ale także większą pewność siebie.

Oszczędność pieniędzy

Ostatnim znaczącym argumentem przemawiającym za regularnymi wizytami u dentysty jest oszczędność. Nie tylko pieniędzy, ale także czasu. Wizyty kontrolne są krótkie, a ich koszt znacznie niższy niż leczenie zębów w zaawansowanej chorobie. Standardowo zalecamy, aby zgłaszać się na nie co najmniej raz na pół roku. Czas odrzucić dawne przekonania o bolesnej stomatologii. To one są źródłem strachu, który powoduje, że nadal wiele osób unika gabinetu stomatologicznego niczym ognia.

Dowodem są badania statystyczne, które notabene przyprawiają stomatologów o dreszczyk grozy. Ze statystyk wynika, że 98 procent osób w naszym kraju ma problemy z zębami, a aż 15 procent społeczeństwa cierpi na dentofobię, czyli na paraliżujący strach przed wizytą u stomatologa. Niestety nadal trudno jest znaleźć osobę w naszym kraju, której zęby nie zostałyby dotknięte próchnicą. Na dodatek od pojawienia się jej pierwszych objawów do momentu znalezienia się pacjenta na fotelu dentystycznym mija zwykle bardzo dużo czasu. Jaki jest tego skutek? Pacjenci trafiają do stomatologa z bolącym zębem i przerażeni. Taka postawa utrwala dodatkowo strach przed dentystą i leczeniem.

Pamiętajmy, że ogniwem strachu jest lęk przed bólem, a radą na ból są regularne wizyty u dentysty. Dzięki nim unikniemy skomplikowanych zabiegów, a nawet potrzeby stosowania znieczulenia, którego pacjenci także się boją.

Na tym kończymy dzisiejszy podcast i już dziś zapraszamy Was na kolejny odcinek, w którym porozmawiamy sobie o szczoteczkach sonicznych.

DODATKOWE ATUTY NASZEGO GABINETUOUR DENTAL PRACTICE'S ADDITIONAL ADVANTAGESYDERLIGERE FORDELE AF VORES KLINIK
NASZYM PACJENTOM GWARANTUJEMYOUR PATIENTS ARE GUARANTEED THE FOLLOWINGVI GARANTERER VORES PATIENTER

ZAPRASZAMY

Kontakt z nami:

Contact:

Adres:

Address:

  • ul. 5 Lipca 43/2, Szczecin
91 829 72 72