Cyfrowe projektowanie uśmiechu – czyli nowy sposób na Twój wymarzony uśmiech

Wysłuchaj nas!

Podcast: Cyfrowe projektowanie uśmiechu – czyli nowy sposób na Twój wymarzony uśmiech


Zapraszamy do wysłuchania najnowszego podcastu DentystaSzczecin.eu. Poniżej znajdziecie również pełną transkrypcję.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu – czyli nowy sposób na Twój wymarzony uśmiech

Stomatologia nie stoi w miejscu i nieustannie się rozwija. Zdecydowany wpływ na jej proges mają nowoczesne technologie. Coraz szerzej wkraczają one nie tylko do naszego życia, ale do gabinetów dentystycznych, wpływając na jeszcze większą jakość, bezpieczeństwo i skuteczność leczenia. My również postawiliśmy na ciągły rozwój i chętnie sięgamy po nowe rozwiązania. Jednym z nich jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, o którym za chwilę Wam opowiemy.

Digital Smile Design – na czym to polega?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu, nazywane jest także Digital Smile Design to nowoczesna =metoda cyfrowej symulacji wyglądu uśmiechu. Stworzył ją znany, brazylijski stomatolog Christian Coachman. Jego wieloletnie doświadczenie w tym zawodzie przyniosło pewną refleksję – powodem nieporozumień w efektach leczenia jest w większości słaba i nieprecyzyjna komunikacja między dentystą a pacjentem i odwrotnie. Digital Smile Design stało się doskonałą platformą, która naprawia błędy podczas takiej współpracy.

Komputerowe projektowanie uśmiechu pozwala szczegółowo opracować plan leczenia wad i niedoskonałości zębów. Wykonuje się je na podstawie zdjęć twarzy i jamy ustnej pacjenta oraz krótkich filmików. Wprowadzamy je do programu komputerowego Digital Smile Design. Otrzymane w ten sposób wizualizacje umożliwiają wspólne omówienie problemów i dalszego planu działania.

Jego główną zaletą jest możliwość poznania przez pacjenta efektów leczenia oraz wgląd w przyszły wygląd zębów, jeszcze przed rozpoczęciem jakiegokolwiek zabiegu. Dzięki temu może podzielić się swoimi uwagami, które zostaną uwzględnione w dalszym toku leczenia. Nasi lekarze są w stanie wykonać metamorfozę uśmiechu, która będzie spójna z oczekiwaniami pacjenta. Co więcej, nowy uśmiech będzie symetryczny, dopasowany do jego kolor ust, kształtu i mimiki twarzy, a nawet cech osobowości. Brzmi nieprawdopodobnie, ale dzięki temu po zakończeniu procesu leczenia osiągamy bardzo naturalny, wręcz spektakularny efekt, o czym przekonało się już wielu naszych pacjentów.

Etapy projektowania Twojego nowego uśmiechu

Pierwszy etap komputerowego projektowania uśmiechu, jak już zapewne się domyślacie, zaczyna się od zrobienia zdjęć i filmików. Można powiedzieć, że zapraszamy pacjenta na krótką sesję zdjęciową i filmową, w której jego nowy uśmiech będzie grał główną rolę. Następnie otrzymany materiał wprowadzamy do komputera. Oprócz zdjęć i filmików twarzy nanosimy także zdjęcia wewnątrzustne oraz wyniki badań diagnostycznych, np. zdjęcia RTG lub tomografii komputerowej. Na tej podstawie przygotowywana jest komputerowa symulacja nowego wyglądu zębów. Bierze ona pod uwagę kształt, naturalną barwę, położenie i wyłanianie się zębów z dziąseł. Dodatkowo także układu twarzy, jej rysów, kształtu, miki, koloru ust i typu karnacji.

Pacjent nie tylko ma do niej wgląd, ale bierze czynny udział w projektowaniu własnego przyszłego uśmiechu. Lekarz nanosi jego uwagi bezpośrednio na zdjęcia w komputerze.

Po zatwierdzeniu wizualizacji, idziemy krok dalej. Pacjent może “przymierzyć” swój nowy uśmiech. Co dokładnie mam na myśli? Tymczasowo w jego ustach umieszczamy plastikowe nakładki zwane mock-up, czasem również korony protetyczne lub licówki. W ten sposób sprawdzamy, czy efekty metamorfozy w stu procentach są zgodne z wyobrażeniami pacjenta. Na tym etapie możemy jeszcze uwzględnić ewentualne uwagi. To czas na ostatnie poprawki, by dopasować nowy uśmiech do twarzy.

Następnie pozostaje już tylko omówienie wszystkich kroków, które należy podjąć, aby uzyskać pożądany efekt. Lekarz wyjaśnia plan leczenia, rodzaje i kolejność wykonywanych zabiegów. To koniec przygotowań. Następny krok to realizacja projektu.

Komputerowe projektowanie uśmiechu – jakie ma zalety

Cyfrowe projektowanie uśmiechu posiada niewątpliwie wiele zalet. To narzędzie, które pozwala dokładnie zaprojektować wygląd zębów oraz przygotować szczegółowy plan leczenia. Nie ma obecnie drugiej takiej technologii, która daje możliwości tak precyzyjnego dopasowania nowego uśmiechu do twarzy i mimiki pacjenta.

Stuprocentowa przewidywalność efektów to większy komfort psychiczny leczonej osoby. Od pierwszego zabiegu ma ona pewność, że rezultaty leczenia będą zgodne z jej oczekiwaniem. Digital Smile Design zdecydowanie usprawnia komunikację na linii pacjent – stomatolog oraz usuwa wszelkie nieporozumienia.

Warto zauważyć, że realizacja tego rodzaju metamorfozy wymaga zazwyczaj współpracy kilku specjalistów. Komputerowe projektowanie uśmiechu polepsza także komunikację między lekarzami.

A czy Ty jesteś gotowy na swój nowy uśmiech? Zapraszamy Cię do naszego gabinetu. A tymczasem dziękujemy za uwagę i do usłyszenia w kolejnym podcaście.

DODATKOWE ATUTY NASZEGO GABINETUOUR DENTAL PRACTICE'S ADDITIONAL ADVANTAGESYDERLIGERE FORDELE AF VORES KLINIK
NASZYM PACJENTOM GWARANTUJEMYOUR PATIENTS ARE GUARANTEED THE FOLLOWINGVI GARANTERER VORES PATIENTER

ZAPRASZAMY

Kontakt z nami:

Contact:

Adres:

Address:

  • ul. 5 Lipca 43/2, Szczecin
91 829 72 72