Dieta w stomatologii

PROFESJONALNI I SKUTECZNI

Dieta w stomatologii


Zdrowa dieta może być smaczna i nie musisz być ciągle głodny.

Najczęstszą decyzją i pierwszym skojarzeniem ze słowem „dieta” jest chęć schudnięcia. Ale samo zrzucenie nadprogramowych kilogramów to nie główny cel diety. Ale ponieważ właśnie z tym jest kojarzone to w rezultacie ma bardzo negatywny rezonans ponieważ wiele osób samodzielnie i wielokrotnie próbowało osiągnąć wymarzoną wagę i sylwetkę z powszechnie dostępnymi poradnikami i niestety z mizernym skutkiem lub na krótki czas. Czym jest zatem dieta i czy właśnie schudnięcie powinno być podstawą do stosowania diety?

Dieta z definicji pochodzącej z greki to STYL ŻYCIA. Czyli myśląc o diecie należy myśleć o tym jak się będziemy czuli i jak wyglądali zmieniając styl życia, nawyki żywieniowe i podejście do naszego zdrowia. Jeśli w taki sposób będziemy traktowali siebie samych to dieta przestanie być nudną i uciążliwą codziennością, w dodatku częstokroć nieskuteczną, a zacznie być jedynie środkiem do celu. A jak dieta jest traktowana przez większość osób? Ile macie znajomych w swoim otoczeniu, które są wiecznie na jakiejś diecie? Czasem na kilku na raz bo jedną dietą się nie najadają a patrząc z boku odnosicie wrażenie, że to jednak nie działa, że te osoby, a może my sami, pozostajemy bez zmian lub zmiany te są krótkotrwałe.

A co ma dieta do stanu naszego uzębienia? Oczywiście, pierwsze co powiemy to, że słodycze są przyczyną próchnicy i dziur w zębach. Czy aby na pewno chodzi o słodycze? Czyż nie znasz osób o pięknym uśmiechu, które nie mogą obejść się bez czegoś słodkiego? Właśnie! Zatem to styl życia, zatem to nawyki żywieniowe, zatem to Twoja decyzja jak wyglądają Twoje zęby i Twoja sylwetka. Twoja decyzja jak się czujesz.

My zapraszamy na profesjonale porady magistra dietetyki, osoby, która jak lekarz, poświęciła kilka lat studiów ukierunkowując swoją przyszłość na poprawę zdrowia swoich pacjentów.

Mgr Karolina Błędowska

Absolwentka dietetyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie i Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Tematem pracy magisterskiej były: „Modyfikacje diety stosowane przez pacjentów z rozpoznaną chorobą nowotworową”. Doświadczenie zawodowe uzyskała dzięki praktykom w szpitalach, gabinetach dietetycznych, placówkach żywienia zbiorowego, poradach dietetycznych na festynach. Współpracowała z rodzicami dzieci walczących z nadwagą i nadciśnieniem w zmianie stylu życia i zwiększeniem ich odporności. Indywidualna praca z pacjentami cierpiącymi na choroby dieto-zależne z nadmierną masą ciała. Śledzi nowinki dietetyczne i uczestniczy w kursach poszerzając swoją wiedzę.

Uwielbia gotować i eksperymentować w kuchni. Wyszukuje i testuje przepisy na zdrowe słodkie i słone przekąski.

Chcąc jeszcze bardziej przyczynić się do poprawy jakości życia swojego i innych rozpoczęła naukę w zawodzie higienistki stomatologicznej.

Zapraszamy na konsultacje ze zindywidualizowanym doborem właściwej diety, która odbywa się pod kontrolą a której smak Cię zadziwi.

Rate this post
DODATKOWE ATUTY NASZEGO GABINETUOUR DENTAL PRACTICE'S ADDITIONAL ADVANTAGESYDERLIGERE FORDELE AF VORES KLINIK
NASZYM PACJENTOM GWARANTUJEMYOUR PATIENTS ARE GUARANTEED THE FOLLOWINGVI GARANTERER VORES PATIENTER

ZAPRASZAMY

Kontakt z nami:

Contact:

Adres:

Address:

  • ul. 5 Lipca 43/2, Szczecin
91 829 72 72